دلایل صحت مسیحیت

سوالی که زیاد ممکن است از خودتان بپرسید این است که چرا باید باور کنم مسیحیت حقیقت است؟پرسیدن این سوال حق هر کسی است. این سوالی است که هر کسی که به چیزی اعتقاد دارد باید از خودش سوال کند.

کافر، کسیکه خدا را قبول ندارد،او هم احتیاج دارد که این سوال را از خود بپرسد. اگر خدا وجود ندارد، چطور جهان بوجود آمده است؟ بودائی ها باید از خود بپرسند، چه مدرکی وجود دارد که بودا متمایز و برتر شده است؟ چطور من بدانم که هندو و بودا حقیقت است؟ مسلمانها باید بپرسند آیا محمد مکاشفه را از جبرئیل دریافت کرده است؟

چرا ما باید سوال کنیم؟ برای اینکه چیزی را که اعتقاد داریم درست است شاید اشتباه باشد! کافر که زندگی خودش را خودش کنترل می کند،ممکن است در انتهای دنیا مجبور شود فکر کند که چرا بررسی وجود خدا را انجام نداده است. بودائی که مطمئن بوده است که شانسهای بی پایانی از طریق تناسخ به او داده شده است، ممکن است به این حقیقت برسد که فقط یک زندگی بوده است و مسلماً بعد از مرگ خیلی دیر خواهد بود. مسلمانی که پیرو محمد است و مردن مسیح را بر روی صلیب باور ندارد، ممکن است بعد از مرگ به این باور برسد که عیسی مسیح بر روی صلیب تنها امید آنها برای نجات بوده است.

دلایل و مدارک ماوراالطبیعه

کتاب انجیل با تمام کتابهای روی زمین متفاوت است. این کتاب دقیقاً یک مجموعه از کتابهای عهد عتیق به زبانهای عبری و آرامی وعهد جدید به زبان یونانی می باشد. 

( دانیال بخش های 2 الی 7 )

این چیزی است که جدا می کند کتاب انجیل را از بقیه کتابهای موجود با توجه به ماورا الطبیعه بودن و شواهدی که در صفحات آن نهفته است. ماورا الطبیعه بدان معنی است که آن فراتر از این دنیای طبیعی است، مرگ یک چیز طبیعی است برای همه، برگشتن از دنیای پس از مرگ به زندگی دوباره یک فوق طبیعی است، فراتر از این دنیای طبیعی است.

زمانیکه مسیح به این دنیا آمد، او فقط ادعای مسیحیت نکرد، پسر خدا بودن، اما از طریق مسائل ماورا الطبیعه تشریح کرد که او چه کسی است.عیسی مسیح انسانها را از مرگ به زندگی برگرداند، طوفان ها را آرام کرد، نابینا و ناشنوا و فلج را شفا داد. او این کارها را انجام داد تا به انسانها نشان بدهد که او پسر خداست.

این شواهد دال بر وجود مسیح بیشتر از آن چیزی است که دو هزار سال پیش وجود داشته است.

حتی قبل از اینکه مسیح به این دنیا بیاید، خدا از طریق پیامبرانش مشخصات مسیح را برای همه معلوم کرده بود. خدا ماورا الطبیعه بودن انجیل را با بیان حوادثی که اتفاق نیافتادند، بیان و تشریح می کند.

و به‌ ياد داشته‌ باشيد كه‌ من‌ بارها شما را از رويدادهاي‌ آينده‌آگاه‌ ساخته‌ام‌زيرا تنها من‌ خدا هستم‌ و كسي‌ ديگر مانند من‌ نيست‌ كه‌  بتواند به‌ شما بگويد در آينده‌ چه‌ رخ‌ خواهد داد. آنچه‌ بگويم‌ واقع‌ خواهد شد و هر چه‌ اراده‌ كنم‌ به‌ انجام‌ خواهد رسيد.

46: 9-10اشعیا 

خداوند مي‌گويد: «آنچه‌ را كه‌ مي‌بايست‌ رخ‌ دهد، از مدتها پيش‌ به‌ شما اطلاع‌ دادم‌ و آنگاه‌ ناگهان‌آنها را به‌ عمل‌ آوردم‌. مي‌دانستم‌ كه‌ دلهايتان‌ همچـون‌ سنگ‌ و سرهايتـان‌ ماننـد آهن‌ سخت‌ است‌. اين‌ بود كه‌ آنچه‌ مي‌خواستم‌ براي‌ شما انجام‌ دهم‌ از مدتها پيش‌ به‌ شما خبر دادم‌ تا نگوئيد كه‌ بتهايتان‌ آنها را بجا آورده‌اند.

48: 3-5اشعیا 

مسیح ,وجود ,ماورا ,الطبیعه ,طبیعی ,زندگی ,ماورا الطبیعه ,مدتها پيش‌ ,طبیعی است، ,الطبیعه بودن ,عیسی مسیح منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

بهترین سایت ارزش ویژه برند ساری مدیا دانلود برای شما فروشگاه فایل های دانشجویی آلبوم عکس اخبار نجاری و نساجی بزرگترین مرجع دانلود فایل های آموزشی هر چی که بخوای